Επέστρεψαν στις νίκες Ξάνθη και Εργοτέλης, "καθάρισε" τα Χανιά η Παναχαϊκή - Όλα τα αποτελέσματα 11/04/2021
Επέστρεψαν στις νίκες Ξάνθη και Εργοτέλης,

Επιστροφή στις νίκες τόσο για την Ξάνθη, όσο και τον Εργοτέλη στη Super League 2.

Πιο συγκεκριμένα, οι Ακρίτες επικράτησαν με σκορ 2-0 του Διαγόρα, ενώ την ίδια στιγμή οι Κρητικοί πήραν εμφατική νίκη κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας με 4-0.

Τέλος, επιστροφή στα τρίποντα και για τα Τρίκαλα που νίκησαν με 1-0 τον ΑΕ Καραϊσκάκης, ενώ η Παναχαϊκή επιβλήθηκε 3-2 των Χανίων.

Ξάνθη – Διαγόρας Ρόδου 2-0

Η Ξάνθη πανηγύρισε μια σημαντική νίκη (2-0) κόντρα στον Διαγόρα Ρόδου και παραμένει σε τροχιά ανόδου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από την ομάδα της Ρόδου και πήραν το προβάδισμα στο 33′ χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκατσία ενώ στο 57′ ο Σχρόγιεν κλείδωσε την υπόθεση-νίκη για την ομάδα του.

Εργοτέλης – ΟΦ Ιεράπετρας 4-0

Ο Εργοτέλης ήταν επιβλητικός απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας και επικράτησε εύκολα με 4-0, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από έξι αγωνιστικές, έφτασε τους 32 βαθμούς και βρίσκεται στο -2 από την Ξάνθη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 9′ με τον Κωστανάσιο και ο Μανουσάκης στο 32′ σκόραρε, βάζοντας μπροστά τον Εργοτέλη με 2-0 πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Ταουσιάνη διατήρησε τον έλεγχο στο δεύτερο μέρος, δεν απειλήθηκε και σκόραρε στις καθυστερήσεις με τους Πέιο (3-0) και Κοκκίνη (4-0).

Εργοτέλης: Κατσιμήτρος, Μποτέ (24′ Κατσούρι), Ποζατζίδης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Τσέλιος (83′ Κόλα), Μπουρσέλης (83′ Κοκκίνης), Κωστανάσιος (56′ Πατρινός), Μανουσάκης, Κόνραντ (46′ Μπουτσάκης).

ΟΦ Ιεράπετρας: Αθανασόπουλος, Μασουέρο, Χατζητερζόγλου (60′ Τσιλιγγίρης), Ζήσης, Βογιατζής, Φουάσης (46′ Αρναούτογλου), Ντούνης (53′ Γκίνης), Ντάλα Κόστα, Λεμονής, Μπαράτα (53′ Κούστα), Καψάλης.