ΒΙΝΤΕΟ: Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Μπέτις!

ΒΙΝΤΕΟ: Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Μπέτις! 09/03/2021
Μπέτις

Σπουδαία νίκη στη μάχη που δίνει για την πέμπτη θέση, που οδηγεί στο Europa League πέτυχε η Μπέτις. Η ομάδα της Ανδαλουσίας βρέθηκε πίσω με 2-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και με γκολ των Ιγκλέσιας (61’, 88’) και Χοακίν (81’) επικράτησε με 3-2, για την 26η αγωνιστική της La Liga.

Η Αλαβές αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και μόλις στο 11ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χοσέλου. Στο 23’ η Αλαβές διπλασίασε τα τέρματά της με κεφαλιά του Έντγκαρ Μέντεθ, μετά από σέντρα του Ντουάρτε. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε άρδην.

Η Μπέτις πίεσε και στο 60’ κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντουάρτε στον Φεκίρ. Ο Ιγκλέσιας ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών και μείωσε σε 1-2. Στο 81’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 με κεφαλιά του Χοακίν, ενώ στο 88’ έκαναν το 3-2 με τον Ιγκλέσιας και έφεραν τα πάνω – κάτω, πανηγυρίζοντας μια πολύ σπουδαία νίκη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr