ΒΙΝΤΕΟ: Επιτέλους νίκη για τη Λίβερπουλ

ΒΙΝΤΕΟ: Επιτέλους νίκη για τη Λίβερπουλ 28/02/2021
Λίβερπουλ

Μετά από τέσσερις σερί ήττες, η Λίβερπουλ έκανε το «καθήκον» της απέναντι στην ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, την οποία νίκησε με 2-0 εκτός έδρας και πλησίασε στην πρώτη τετράδα της Premier League.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ το πάλεψε για ένα ημίχρονο και κάτι, αλλά στο 48ο λεπτό ο Κέρτις Τζόουνς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κοντινό σουτ και από εκεί και πέρα όλα έγιναν πιο εύκολα για τη Λίβερπουλ.

Στο 64' μετά από σλάλομ ανάμεσα στους αμυντικούς, ο Φιρμίνο σούταρε, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο και «κρέμασε» τον τερματοφύλακα.

Αυτό το γκολ μάλιστα ήταν το νούμερο  7000 για τη Λίβερπουλ στην πρώτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου και είναι πλέον, δεύτερη στη σχετική λίστα μετά τη συμπολίτισσά της Έβερτον, που έχει 7108!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr