Ντέρμπι μισή άνοδος για Ανατολή και Ελεούσα

Ένα αποφασιστικό βήμα για την άνοδο στη Γ’ Εθνική έχουν την ευκαιρία να κάνουν στο μεταξύ τους ντέρμπι Ανατολή και Θύελλα Ελεούσας που αγωνίζονται την Κυριακή στις 15:30 στο πλαστικό γήπεδο της Ανατολής. Οι δύο από τις τρεις ομάδες που έχουν απομείνει να κυνηγάνε την άνοδο, δίνουν ραντεβού σ’ ένα πολύ καθοριστικό παιχνίδι που μπορεί να σημάνει μισή άνοδο, ειδικά αν νικήτρια είναι η Ανατολή, που θα αποκτήσει και διαφορά ασφαλείας! Στην Κόνιτσα με την τοπική Πίνδο αγωνίζεται ο Αγροτικός Αστέρας, που θέλει το διπλό και φυσικά ελπίζει σ’ ένα ισόπαλο αποτέλεσμα ή έστω νίκη της Ελεούσας στο μεγάλο ντέρμπι, ώστε να μειώσει την απόσταση από την κορυφή και να [...]

Ένα αποφασιστικό βήμα για την άνοδο στη Γ’ Εθνική έχουν την ευκαιρία να κάνουν στο μεταξύ τους ντέρμπι Ανατολή και Θύελλα Ελεούσας που αγωνίζονται την Κυριακή στις 15:30 στο πλαστικό γήπεδο της Ανατολής. Οι δύο από τις τρεις ομάδες που έχουν απομείνει να κυνηγάνε την άνοδο, δίνουν ραντεβού σ’ ένα πολύ καθοριστικό παιχνίδι που μπορεί να σημάνει μισή άνοδο, ειδικά αν νικήτρια είναι η Ανατολή, που θα αποκτήσει και διαφορά ασφαλείας!

Στην Κόνιτσα με την τοπική Πίνδο αγωνίζεται ο Αγροτικός Αστέρας, που θέλει το διπλό και φυσικά ελπίζει σ’ ένα ισόπαλο αποτέλεσμα ή έστω νίκη της Ελεούσας στο μεγάλο ντέρμπι, ώστε να μειώσει την απόσταση από την κορυφή και να αποκτήσει πάλι ελπίδες.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 0-3 α.α.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 24/02/19 15:30 ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΙΚΑΣ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ.

 

Στο πρωτάθλημα του Α’ Ομίλου της Β’ ερασιτεχνικής, ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής η σπουδαία αναμέτρηση της πρωτοπόρου Αγίας Μαρίνας και της 3ης Κρύας, με τους φιλοξενούμενους να θέλουν την έκπληξη.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 EPIRUS SPORT Σάββατο 23/02/19 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 24/02/19 12:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΣΙΣΚΑΣ Π.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.

 

Στον Β’ Όμιλο, η Κοσμηρά κέρδισε την ένσταση κατά των Πηγών Λούρου που στο μεταξύ τους ματς δεν είχαν σε όλη τη διάρκειας δύο μικρούς κάτω των 20 ετών, όπως προβλέπει ο κανονισμός κι έτσι παραμένει πρώτη και με διαφορά 8 βαθμών από τον 2ο Ολυμπιακό Βοτανικού, τον οποίο αντιμετωπίζει στο γήπεδο της Λιμνοπούλας την Κυριακή στις 15:30 στο ντέρμπι κορυφής του Ομίλου.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 23/02/19 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 24/02/19 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 24/02/19 17:15 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΣΗΠΑΚΗ Β.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο οι τρεις προπορευόμενοι δεν έχουν ιδιαίτερα δύσκολα ματς και εφόσον δείξουν την απαιτούμενη σοβαρότητα, δύσκολα θα αλλάξουν τα δεδομένα αυτήν την αγωνιστική.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 16η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 24/02/19 12:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 24/02/19 12:00 ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 24/02/19 15:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 24/02/19 17:15 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΟΛΙΟΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο το ντέρμπι που ξεχωρίζει είναι μεταξύ της πρωτοπόρου Χρυσοβίτσας με την 4η της βαθμολογίας Ηλιόκαλη, που παλεύει να διατηρηθεί κοντά στην προνομιούχο τριάδα.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 16η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ EPIRUS SPORT Σάββατο 23/02/19 17:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 24/02/19 12:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 24/02/19 13:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 24/02/19 15:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 24/02/19 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ -- Πηγή: SUPER-FM.gr



+ Σας ενδιαφερουν...

Ο καιρός της Τρίτης

20-03-2019 ==> ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣΕλλάδα-Κόσμος

val m amo

ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙ.....ΕΣΕΙΣ;

VIDEOS