Βασικός στο δεύτερο ματς της Εθνικής Παίδων στη Β. Ιρλανδία ο Γροσδάνης

Τη δεύτερη νίκη της (1-0) επί της Βόρ. Ιρλανδίας εκτός έδρας σημείωσε η Εθνική Παίδων σχεδόν έναν μήνα πριν από τη διεκδίκηση μιας θέσης στα τελικά του EURO 2019 (elite round, 20-26/3). Ο φιλικός αγώνας στο Shamrock Park κρίθηκε από γκολ του Αρσενίδη στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στην αρχική ενδεκάδα χρησιμοποιήθηκε σ’ αυτό το ματς ο Γροσδάνης της Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος είχε αγωνιστεί ως αλλαγή στο πρώτο ματς. Η αρχική ενδεκάδα της Εθικής: Μπαλωμένος, Λαζαρίδης, Παναγιώτου, Κωνσταντόπουλος, Κοτόπουλος, Καραμπέρης, Γροσδάνης, Βασειλείου, Μπελεβώνης, Ανθουλάκης, Αρσενίδης. Έπαιξαν επίσης οι Τζόλης, Λιάτσος, Καρακούτης, Μανόσογλου, Γρόσδης, Σάνι. Δείτε ΕΔΩ τι συνέβη στην πρώτη νίκη της Ελλάδας επί της Βόρ. Ιρλανδίας.

Τη δεύτερη νίκη της (1-0) επί της Βόρ. Ιρλανδίας εκτός έδρας σημείωσε η Εθνική Παίδων σχεδόν έναν μήνα πριν από τη διεκδίκηση μιας θέσης στα τελικά του EURO 2019 (elite round, 20-26/3).

Ο φιλικός αγώνας στο Shamrock Park κρίθηκε από γκολ του Αρσενίδη στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στην αρχική ενδεκάδα χρησιμοποιήθηκε σ’ αυτό το ματς ο Γροσδάνης της Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος είχε αγωνιστεί ως αλλαγή στο πρώτο ματς.

Η αρχική ενδεκάδα της Εθικής: Μπαλωμένος, Λαζαρίδης, Παναγιώτου, Κωνσταντόπουλος, Κοτόπουλος, Καραμπέρης, Γροσδάνης, Βασειλείου, Μπελεβώνης, Ανθουλάκης, Αρσενίδης.

Έπαιξαν επίσης οι Τζόλης, Λιάτσος, Καρακούτης, Μανόσογλου, Γρόσδης, Σάνι.

Δείτε ΕΔΩ τι συνέβη στην πρώτη νίκη της Ελλάδας επί της Βόρ. Ιρλανδίας.

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ -- Πηγή: SUPER-FM.gr